10 + 1 popowych piosenek po angielsku, które nadają się do nauki języka

Kojarzycie taki utwór "orkiestra górniczo-hutnicza robi nam Pa-pa Ra Ra"? Czepia się pamięci jak rzep psiego ogona. Puściłam go dzieciom i przemknęło mi przez myśl, że kompletnie nie kojarzę podobnych utworów po angielsku - chwytliwych, bez obraźliwych treści i dających się łatwo zrozumieć. "Łatwe zrozumienie" oznacza niebełkotliwą, nieslangową mowę.

Pomyślałam więc, że zrobię krótki spis znanych piosenek, które by spełniały powyższe wymogi. O ile jesteście nauczycielami, to warto odnotować poniższy spis, który stanowi bazę utworów nadających się do nauczenia na różnej maści konkursy.

Zupełnie na marginesie powiem, że jednak nie znalazłam odpowiednika "pa-pa ra ra" po angielsku - może Wy mi podsuniecie coś równie chwytliwego?

EDIT:

Korzystając z pomocy moich czytelników (dziękuję pięknie! to fantastyczne, że dzielicie się swoją wiedzą), skompletowałam całą playlistę złożoną z utworów przydatnych w nauce angielskiego. Są to wszystkie powyższe piosenki, uzupełnione o sugestie.


Playlista z piosenkami do nauki angielskiego (dobra wymowa, łatwa melodia, treści stosowne do wieku)


Podoba Ci się to co robię? Chcesz być na bieżąco? Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, to zapraszam do polubienia mojej strony na Facebooku

Author image
Spiritus movens mamtonakoncujezyka.pl, posiadaczka dwójki dzieci i trzech par rąk (od czasu założenia bloga)