"Angielski dla dzieci - piosenki do słuchania, śpiewania i wspólnej nauki" z płytą CD

Stosy świetnych książek po angielsku zaczynają się u mnie piętrzyć już na podłodze. Parapety i półki zapchane na full, a na blogu brakuje recenzji. Będę to sukcesywnie nadrabiać, bo książki dziecięce to moja wielka miłość i chciałabym Was przekonać do tego, że warto takich perełek szukać. Mam dużo książek zagranicznych, ale śledzę również co się dzieje na polskim rynku wydawniczym. Jest trochę książek do nauki angielskiego i książek dwujęzycznych godnych uwagi, a które można dostać w sensownej cenie u nas. Śledzę zwłaszcza poczynania wydawnictwa Kapitan Nauka i dziś znów chciałam pokazać Wam ich świetną książkę.

"Angielski dla dzieci - piosenki" to książka wraz z płytą z piosenkami. Jest to zbiór zarówno kultowych piosenek jak i tych mało znanych w Polsce. Znajdziecie tu "Baa baa Black Sheep", "Twinkle, twinkle little star", "The Wheels on the Bus", ale również "Ten Little Indians" czy "Seven Days". Tak jak to było w przypadku "Na tropie angielskich słówek" ktoś ruszył głową i zrobił pełen przekrój tematów, na które są piosenki. Znajdziecie tu typowe action songs z nazwami czynności, dni tygodnia, piosenki o liczeniu, z nazwami zwierząt, częściami ciała, alfabetem. Są też kołysanki. Mamy więc pełen przekrój tego, co rodzic dziecka dwujęzycznego może potrzebować.

Co się tyczy muzyki, to jest świetna. Nie jestem fanką nadmiernego przesycenia piosenek linią instrumentalną, bo w moim poczuciu nie idzie to w parze z nauką języka obcego. Z pewnością pod tym względem jest tu o niebo lepiej niż w Super Simple Songs. Wokal na płycie należy do native speakerów, małego Andy'ego oraz jego mamy. Naprawdę świetnie śpiewają. "Ten Little Indians" tak mi zapadło w pamięć, że długo sobie to sama nuciłam. Apropos nucenia - piosenki na płycie są w dwóch wersjach, pierwsza jest wersją wokalną, druga jest podkładem do karaoke. W książce jest też zapis nutowy i tłumaczenie piosenek na polski.

I nie mogę się powstrzymać - śliczna wyklejka :)

Jeśli chcecie kupić książkę, to kupicie ją tu (wreszcie ukazał się dodruk): "Angielski dla dzieci. Piosenki" wydawnictwo Kapitan Nauka

IMG_4837

IMG_4839

IMG_4840

IMG_4841

Pozostałe książki od Kapitana Nauki, które znajdziecie na łamach mojego bloga:
"Angielski dla dzieci - rymowanki i wierszyki"
“Na tropie angielskich słówek” wyd. Kapitan Nauka

Podoba Ci się to co robię? Chcesz być na bieżąco? Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, to zapraszam do polubienia mojej strony na Facebooku

Author image
Spiritus movens mamtonakoncujezyka.pl, posiadaczka dwójki dzieci i trzech par rąk (od czasu założenia bloga)