Gry i zabawy - angielski z Leo i Lily: karty z zestawem gier

Już dawno miałam napisać o tej publikacji. "Gry i zabawy - angielski z Leo i Lily" to komplet kart z 11 scenariuszami gier (i kolejnymi 11, które można pobrać online) wydany przez wyd. Preston Publishing. Gry, które towarzyszą kartom służą przyswojeniu słownictwa z zakresu gospodarstwa domowego oraz codziennych czynności, a także pomagają w budowaniu wypowiedzi w języku angielskim.

Zestaw składa się z 66 kart podzielonych na 4 typy:

  • karty podstawowe - obejmują nazwy czynności oraz przedmioty użytku domowego, każda karta jest w wersji kolorowej i czarno-białej z wykropkowaną nazwą (do odszyfrowania w trakcie gier)
  • karty dodatkowe - karty z nazwami pomieszczeń w domu, karty określające porę dnia oraz karty określające częstotliwość wykonywania czynności

Same gry są dość dobrze pomyślane - służą przyswojeniu i utrwaleniu nazw wymienionych na kartach oraz skłaniają do budowania pełnych zdań korzystając ze słów występujących na kartach. Sporo gier opiera się o zadawanie pytań do kart - jest na przykład językowa wersja karcianego oczka, która polega na zebraniu kompletu par, co odbywa się przez sekwencję odpytań i wymian kart.

Karty podstawowe w wersji kolorowej

Jest też trochę bardzo prostych scenariuszy - dobrych nawet dla małych dzieci, czyli gry typu SNAP, bingo, muzyczne krzesła czy memory.

Karty podstawowe w wersji wykropkowanej

Karty są wykonane z dość grubego kartonu, ale z tego co wiem, to do intensywnego użytkowania wielu nauczycieli je laminuje. O ile zrezygnuje się z laminowania, to można je pokolorować (te czarno-białe).

Dla mnie dodatkowym plusem jest możliwość wykorzystania tych kart do nauki czytania i pisania po angielsku. Karty kolorowe mogą stanowić kontrolę błędu, a czarno-białe służyć jako karta pracy. Ten montessoriański scenariusz sprawdza się w naszym domowym wykonaniu.

O ile 11 scenariuszy gier to za mało, to na stronie wydawcy można pobrać:

11 dodatkowych scenariuszy gier w PDF - dla nauczycieli

Podsumowując polecam - karty mają wiele zastosowań, są bardzo poręczne, trwałe i dają możliwość budowania wielu nowych scenariuszy zabaw z ich wykorzystaniem.

Karty dostaniesz w tym miejscu - "Angielski z Leo i Lily"

gdybyście chcieli je kupić to polecam skorzystać z poniższego bonusu:

Niespodzianka!


Rabat 15% na książki wydawnictwa Preston Publishing!

Kod rabatowy: koniecjezyka15
Kod działa do końca roku, t.j. do 31.12.2019 23:59.

Jest to rabat 15% od wartości całego zamówienia. Promocja nie dotyczy zestawów oraz e-booków, rabaty nie łączą się. Kod należy wpisać w koszyku, podczas składania zamówienia na www.PrestonPublishing.pl


Podoba Ci się to co robię? Chcesz być na bieżąco? Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, to zapraszam do polubienia mojej strony na Facebooku

Author image
Spiritus movens mamtonakoncujezyka.pl, posiadaczka dwójki dzieci i trzech par rąk (od czasu założenia bloga)