Dla maluchów i starszaków o dzieciach świata

Dziś dwie książki na ten sam temat, ale dla różnych grup wiekowych. Książki, które wpasowują się w dziecięcą ciekawość innych dzieci. Śmiesznie się składa, bo oboje z moich dzieciaków aktualnie przechodzi fazę zainteresowania innymi maluchami (1 rok i 3 lata) - jest to etap w życiu równie pewny jak faza zainteresowania tematem wydalania ;) W obu dzisiejszych książkach się zakochałam i jestem skłonna się założyć, że mało które dziecko będzie na nie kręcić nosem.

"Everywhere Babies" Susan Meyers

Książka po brzegi wypełniona bobasami. Zainteresuje już najmłodszych, myślę, że przedział wiekowy tej pozycji to od 6 miesięcy do 3 lat. Bardzo lubię takie realistyczne rysunki.

"Everywhere Babies" tłumaczy dzieciom, że jesteśmy różni, ale robimy te same rzeczy. Co tu dużo gadać, zobaczcie sami:


Książkę znajdziecie w tym miejscu (link w obrazku):

Przypominam się z moim wpisem o tym, jak z głową kupować książki po angielsku.

"This is how we do it" Matt Lamothe

To stanowczo pozycja dla dzieci od 2,5 roku wzwyż. Trafi również do tych czytelników, którzy nie przepadają za czytaniem lub preferują komiksy.

Jest to opis dnia kilkorga dzieci z różnych krańców świata - bardzo odległych od siebie. Bogato ilustrowana, krótko i treściwie opisuje w co dzieci się ubierają, kto jest ich rodziną, co jedzą na śniadanie, na obiad, jak idą do szkoły, kto ich uczy, jak się bawią i wiele więcej. Do tej książki sama z przyjemnością przysiadłam.

Dodatkowym plusem jest to, że przedstawione w niej dzieci rzeczywiście istnieją - są ich zdjęcia wraz z rodzinami. Książka zachęca (jest miejsce do wklejenia własnych zdjęć) do podjęcia tematu jacy my jesteśmy, co robimy inaczej niż dzieci z innych krajów, czy jest nam łatwiej, czy może trudniej?

IMG_4789

IMG_4790

IMG_4791

IMG_4792

IMG_4793

IMG_4794

IMG_4795

Książkę znajdziecie w tym miejscu (link w obrazku):

Podoba Ci się to co robię? Chcesz być na bieżąco? Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, to zapraszam do polubienia mojej strony na Facebooku

Author image
Spiritus movens mamtonakoncujezyka.pl, posiadaczka dwójki dzieci i trzech par rąk (od czasu założenia bloga)