Jak jest studzienka serwisowa po angielsku? (gra do druku)

Niedawno pisałam o terminologii śmietnikowo-śmieciowej po angielsku. Jako, że nadal jest za oknem buro i ponuro, to pozostanę przy temacie pejzażu miejskiego. Obiecywałam też grę dla dzieci i tu ją właśnie znajdziecie.

W tej części pomocnika językowego prezentuję elementy, które wzbudzały zainteresowanie moich dzieci, a których nie umiałam nazwać - krawężniki, słupki, rynsztoki, studzienki i tym podobne. Napomnkę tylko, że curb walking, to balansowanie na krawężniku - nie wiem jak wasze dzieci, ale moje nie odpuści krawężnikowi ;) Poza tym chyba nie potrzeba dodatkowych wyjaśnień do słowniczka obrazkowego.

Na podstawie tych słówek i słówek z poprzedniego odcinka przygotowałam "Scavenger hunt game". Zasada prosta - dzieci dostają kartkę z obrazkami, idziemy na spacer i jak najszybciej staramy się skreślić wszystkie rzeczy z listy. Mając drużyny, możemy wprowadzić element rywalizacji. Jest to dobry pomysł na lekcję angielskiego na dworze :)

street-vocab


city-scavenger-hunt

Podoba Ci się to co robię? Chcesz być na bieżąco? Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, to zapraszam do polubienia mojej strony na Facebooku

Author image
Spiritus movens mamtonakoncujezyka.pl, posiadaczka dwójki dzieci i trzech par rąk (od czasu założenia bloga)