Skąd TANIO brać świetne angielskie książki? Jak zrobić z tego biznes?

Czy stale głowisz się skąd wysupłać parę groszy na kolejną książkę dla dziecka?
Może po prostu szukasz świetnych książek dla dzieci?
Może szukasz zarobku, a nie chcesz pracować kosztem czasu dla rodziny?
A może prowadzisz przedszkole dwujęzyczne i stale głowisz się, jak zaopatrzyć się w świetne książki dla swojej placówki i jeszcze spiąć budżet?
Może chcesz skrzyknąć parę osób i robić grupowe zakupy książkowe, obniżając w ten sposób koszty...

Jeśli odpowiedziałaś/łeś TAK na choć jedno z pytań, to mam dla Ciebie przydatne rady.

Artykuł o tym jak tanio kupować angielskie książki jest jednym z najpopularniejszych na moim blogu. Po jego napisaniu skontaktowała się ze mną Aneta Grzegrzułka-Kanik, żeby pomóc mi rozbudować temat o dodatkową, bardzo interesującą, ścieżkę. Aneta jest przedstawicielką wydawnictwa Usborne w Polsce. Powiem więcej, jest tą osobą, która rozkręcała cały ruch Usborne w Polsce, więc jest ekspertem w zakresie książek anglojęzycznych na polskim rynku. O ile zdążyliście się zorientować, to jestem wielką miłośniczką książek Usborne'a i pomału zaczynam liczyć moje książki od nich na metry, nie na sztuki ;)

Usborne - z czym to się je?

Oj, to ciężko zdefiniować jednym zdaniem, bo jest to zarazem świetne wydawnictwo jak i cały model biznesowy. Korzenie mają brytyjskie, choć szturmem podbijają rynek amerykański. Specjalizują się w książkach edukacyjnych na każdy temat. Dopracowanych, interaktywnych (okienka, suwaki, elementy sensoryczne, dziurki, naklejki) i merytorycznie takich, że mucha nie siada. Raz, że mają książki na każdy temat, dwa - są dostępne dla różnych grup wiekowych. Przykład: temat ciało ludzkie - 26 pozycji katalogowych, dla wieku od 2 lat po 16.

Zobaczcie sami, jest w czym wybierać:
IMG_20181106_234327630

Usborne działa na zasadzie dystrybucji przez indywidualnych sprzedających, trochę (lecz nie tak samo) jak znane nam Oriflame, czy Avon. Przedstawiciele Usborne to osoby, które pełnią rolę książkowych doradców. Jako, że oferta wydawnicza jest przeogromna, to warto polegać na konsultantach, którzy najlepiej dobiorą książkę dla konkretnego dziecka. Twoje dziecko jest trzyletnim maniakiem traktorów i nietoperzy? Nie ma problemu - konsultant pomoże Ci wybrać odpowiednie książki.

Tyle w telegraficznym skrócie. Przejdźmy zatem do konkretów.

Jaki jest ten sekretny patent?

Zostając konsultantem Usborne, dostajesz “biznes w pudełku”. Płacisz wydawnictwu 48 funtów (plus 12 za wysyłkę) i otrzymujesz zwrotnie startowy pakiet książek o wartości 150 funtów. Jest to reprezentatywna oferta tego wydawcy - książki na różne tematy, dla różnych grup wiekowych – idea jest taka, by poznać dostępne serie już od pierwszych chwil w Usborne.

Nie jesteś zobligowany do niczego w stosunku do wydawnictwa poza złożeniem jednego zamówienia w wysokości 120 funtów w przeciągu 12 tygodni od rejestracji (licząc po cenach okładkowych), więc wejście w biznes jest bez ryzyka. Możesz zakończyć współpracę na tej jednej paczce.

Możesz zostać konsultantem/tką Usborne również jeśli mieszkasz poza Polską - wydawca wysyła paczki do większości krajów europejskich.

A tu przykładowy zestaw książek, odzwierciedlający, co można dostać za kwotę 150 funtów.
StarterKit-mar18-JPG2

Ceny książek dla konsultantów są niższe niż na stronie wydawnictwa, a ci, którzy sprzedają, utrzymują się ze swojej marży. Jedyne czego muszą się trzymać, to zakaz zakładania sklepu internetowego, a to dlatego, że Usborne zależy, by klientki i konsultantki znały się i mogły dobierać książki “bez pudła”. Facebook, kiermasze, wizyty w przedszkolach, “home book parties” ze znajomymi są jak najbardziej zalecane.
Oprócz standardowej zniżki w wysokości 24% i gratisowych książek o wartości do 20% zamówienia, z każdym zamówieniem konsultantka otrzymuje darmową “książkę miesiąca” oraz ma możliwość zakupu jednej z nowości miesiąca za pół ceny.

Możesz w ten sposób zaopatrywać w książki siebie lub zamawiać wraz z grupą znajomych (dzieląc między Was koszty). Jeśli chcesz w ten sposób zaopatrzyć swoje przedszkole, nie ma problemu. Wymagana jest jedynie rejestracja na stronie internetowej wydawnictwa – polecam rejestrację przez ten link, gdyż Waszym opiekunem zostanie wtedy Aneta - https://org.usbornebooksathome.co.uk/bookmama. Warto mieć takiego swojego "anioła stróża", który siedzi w książkach od dłuższego czasu.

Zakładając konto w Usborne zyskujesz możliwość skrzykiwania znajomych i robienia wspólnych zakupów, dzięki czemu ceny książek będą wyjątkowo atrakcyjne.

Podoba mi się to - co dalej?

O ile myślisz, że mógłby to być pomysł dla Ciebie (mamy w UK, dla Was również!!!), to zachęcam Was do kontaktu z Anetą, która będzie Was w stanie pokierować przez proces rejestracji i podpowie Wam jak przeprowadzić rozruch biznesu.

A jeśli już wiecie, że chcecie się tym zająć, kliknijcie po prostu tu:

-> Zapisz mnie! <-


aneta-2

Aneta Grzegrzułka-Kanik
aneta@bookmama.pl
https://www.facebook.com/bookmamapl
Blog BookMama
Tel. 603-555-323

logo_z-nazwiskiem-2

Podoba Ci się to co robię? Chcesz być na bieżąco? Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, to zapraszam do polubienia mojej strony na Facebooku

Author image
Spiritus movens mamtonakoncujezyka.pl, posiadaczka dwójki dzieci i trzech par rąk (od czasu założenia bloga)