Tu się warto wybrać z dzieckiem dwujęzycznym! Akwarium Gdyńskie.

Ostatnio sporo się rodzinnie włóczymy po Polsce. Odhaczyliśmy kilka miast z naszej bucket-listy i zwiedziliśmy sporo atrakcji turystycznych. Tym razem trafiliśmy coś, co koniecznie chciałabym wam polecić - atrakcję, która jest świetnie przygotowana pod kątem mówiących po polsku i angielsku.

Przyznam się, że sama się sporo nauczyłam zwiedzając to miejsce i jestem nim absolutnie zauroczona.

Akwarium Gdyńskie

Akwarium mieści się na Molo Południowym, przy Alei Jana Pawła II, w towarzystwie statków-muzeów Daru Pomorza i ORP Błyskawica. Przed wejściem jest duży parking miejski. W sezonie warto zakupić bilety online, żeby uniknąć długiego stania w kolejce. Ja tak zrobiłam gdy ujrzałam ogonek kolejki ciągnący w strugach deszczu aż na parking.

W środku, o ile macie małe dzieci, warto się rozejrzeć za ogólnodostępnymi wózkami do przewożenia tychże. Wózki przypominają te sklepowe i dziecko siedzi w nich wysoko, dokładnie na wysokości akwariów. Przyznam, że bez tego, po dwóch godzinach zwiedzania, ręce zapewne by mi uwiędły. Z wózkami można się przemieszczać pomiędzy piętrami korzystając z windy.

Same akwaria zapierają dech w piersiach - są naprawdę duże, zadbane, z mnóstwem roślinności i pięknie podświetlone. Zgromadzone gatunki też robią wrażenie - są rekiny, płaszczki, węgorze elektryczne, piranie - zwierzęta, które na milusińskich robią duże wrażenie. Na mnie natomiast zrobił wrażenie niepozorny płaz Aksolotl (Abystoma Meksykańska) - krytycznie zagrożony, dziko żyjący tylko w jednym jeziorze w Meksyku. Co niebywałe, osiąga dojrzałość płciową już w stadium larwalnym i posiada niesamowite zdolności regeneracyjne - potrafi wyhodować sobie na nowo utracone łapki, tudzież ogony.

Praktycznie każde akwarium zawiera nazwy zwierząt po polsku i angielsku, a starannie dobrane ciekawostki o gatunkach są przedstawione w sposób przykuwający uwagę.

Dwa piętra stanowią wyeksponowane akwaria, natomiast na trzecim i czwartym piętrze są wystawy eksponatów. Trzecie piętro to głównie ssaki morskie, rekiny, ryby bałtyckie i pingwiny, natomiast czwarte poświęcone jest przyrodzie nieożywionej, mikroorganizmom i geografii Bałtyku. Eksponaty na czwartym piętrze są interaktywne.

IMG_8259

IMG_8225

Dobrze przemyślane opisy, dużo słowniczków, czytelna szata graficzna:

IMG_8248

IMG_8250

Wózek akwariowy w akcji:
IMG_8237

Makieta dna Morza Bałtyckiego:
IMG_8262

Moje serce skradły opisy i tablice informacyjne w dziale ssaków morskich - spójrzcie tylko:
IMG_8230

IMG_8232

Strona Akwarium Gdyńskiego: https://akwarium.gdynia.pl/

Na zwiedzanie warto zarezerwować sobie około dwóch godzin.

Podoba Ci się to co robię? Chcesz być na bieżąco? Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, to zapraszam do polubienia mojej strony na Facebooku

Author image
Spiritus movens mamtonakoncujezyka.pl, posiadaczka dwójki dzieci i trzech par rąk (od czasu założenia bloga)