Najlepszy podręcznik artystyczny jaki mi kiedykolwiek w ręce wpadł

Alternatywnie powinnam zatytułować ten post “wygraj pan cegłę!”. Bo mówimy o książce wagi ciężkiej - “The Usborne Complete Book of Art Ideas” waży 1,2 kg. Wręcz przytłaczająca ilość wiedzy. Od dłuższego czasu szukałam takiej książki dla siebie - podsumowującej różne techniki artystyczne, pogrupowane według narzędzi.

Krótka, acz treściwa recenzja

Książkami Usborne zachwycałam się na blogu już kilkukrotnie, a w tym miejscu najobszerniej. Usborne to dla mnie znak jakości. Art Ideas w pełni to potwierdza - książka jest wydana w twardej oprawie, na papierze kredowym i jest spięta przy pomocy spirali. Super rozwiązanie, bo kiedy porozkładamy wszystkie manatki i upaćkamy się farbą, to chwytanie uciekających stron nie jest najlepszym pomysłem.

Cała książka jest zbudowana na zasadzie krótki wstęp teoretyczny - np. dwie strony o kolorach komplementarnych, dopełniających, itp., po którym następuje lista projektów do samodzielnego wykonania. Duży nacisk jest położony na opanowanie podstawowych technik i narzędzi artystycznych. Znajdziemy kolaże, wycinanki, akwarele “mokre w mokre”... co będę więcej pisać, popatrzcie na spis treści.

IMG_7200

Do kogo jest ta książka adresowana? Jeśli ma służyć do samodzielnej pracy, to pewnie dla dzieci od 7 roku życia. O ile do pracy wraz z rodzicem, to spokojnie dla 4-latka znajdziemy w niej dużo pomysłów. Myślę, że nauczyciele przedszkolni i szkolni byliby również z niej zachwyceni.

Tkanie:
IMG_7127

Malowanie palcami:
IMG_7201

Maskowanie:
IMG_7202

Techniki malowania nieba akwarelą:
IMG_7203

Bibuła i tusz:
IMG_7204

Tekstury jako baza do kolaży:
IMG_7205

Konkurs!!

Jak wspominałam tydzień temu, przy okazji słowniczka przyborów artystycznych blog dorobił się ponad 1000 polubień na Facebooku, jest więc okazja do świętowania.

Aby wygrać książkę należy:

  1. Polubić fanpage Mam to na końcu języka (o ile jeszcze tego nie zrobiliście ;) )
    Udostępnić post z informacją o konkursie, żeby zaprosić do zabawy znajomych.
    Poprosić swoje dziecko lub podopiecznych (o ile jesteście nauczycielem) o przygotowanie pracy artystycznej inspirowanej hasłem: Języki to supermoc!. Technika wykonania dowolna, interpretacja tematu również - im bardziej zakręcony pomysł tym lepiej.
    O ile wasza pociecha jeszcze jest na etapie “maluję jak Jackson Pollock” to łapcie się razem za pędzel, nożyczki lub kredki.
  2. Następnie w komentarzu pod postem konkursowym na Facebooku umieśćcie zdjęcie wykonanej pracy, z krótkim podpisem co przedstawia praca.
  3. Zabawa trwa do piątku 27 lipca 2018, do godziny 23:00.
  4. Najpóźniej w poniedziałek 30 lipca ogłoszę zwycięzcę konkursu. Książka przywędruje pocztą (wysyłka na terenie Polski).

Dla tych, którym nie po drodze z ołówkiem i kredkami lub czytających te słowa po terminie konkursu (chlip) - linki do kupienia książki online:

Book Depository: The Usborne Complete Book of Art Ideas
Amazon: The Usborne Complete Book of Art Ideas

Podoba Ci się to co robię? Chcesz być na bieżąco? Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, to zapraszam do polubienia mojej strony na Facebooku

Author image
Spiritus movens mamtonakoncujezyka.pl, posiadaczka dwójki dzieci i trzech par rąk (od czasu założenia bloga)