Przybory artystyczne po angielsku i zapowiedź konkursu ;)

Tym razem będzie artystycznie. I to podwójnie, bo konkurs również zapowiada się pod znakiem twórczości artystycznej. Dziś wprowadzę słownictwo związane z malowaniem, wycinaniem, klejeniem i wszystkim tym, co się może zachcieć robić w domu lub przedszkolu. A za tydzień zaprezentuję książkę, która będzie główną nagrodą w tym konkursie. Stay tuned! Kto chce już teraz podejrzeć co się święci, niech czyta post do końca.

Bardzo Wam dziękuję

A czemu konkurs? Nie wiem czy zauważyliście, ale Facebookowy profil www.mamtonakoncujezyka.pl ma już ponad 1000 polubień!. Okrągła liczba stuknęła dokładnie w tym tygodniu! Pamiętam jak w październiku 2017 (9 miesięcy temu) siadałam, żeby napisać pierwszy post i zastanawiałam się, czy 1000 “lajków” w rok jest w ogóle w zasięgu wykonalności. Jak widać udało się i mam nadzieję, że na tym nie koniec. Bardzo bym chciała, żeby jak najwięcej ludzi przekonało się, że nauka nie gryzie, a w szczególności nauka języków.

W tym miejscu bardzo dziękuję wszystkim moim czytelnikom, że do mnie zaglądacie, komentujecie, udostępniacie - dzięki temu coraz więcej osób dowiaduje się o blogu. Dziękuję też za wszystkie miłe komentarze i maile, które otrzymałam, w których ciepło wypowiadacie się o zawartości bloga.

Słowniczki artystyczne, czyli co mają przegrzebki do malowania?

Tym razem wyjątkowo nie ma za dużo do komentowania. Starałam się jak najwięcej przyborów zawrzeć na planszach. No można by się pokusić o rozszerzenie list o:

drawing charcoal - węgiel rysunkowy
easel - sztalugi
canvas - płótno
bleed through - czyli to co, się dzieje, gdy za mocno przyciskamy flamastry ;) - rysunek przebija na drugą stronę kartki

supplies1

supplies2

Czyż przegrzebkowe szlaczki nie są piękne? ;)

art-supplies-3

Na koniec mały spoiler konkursowy

To już za tydzień!

konkurs

Podoba Ci się to co robię? Chcesz być na bieżąco? Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, to zapraszam do polubienia mojej strony na Facebooku

Author image
Spiritus movens mamtonakoncujezyka.pl, posiadaczka dwójki dzieci i trzech par rąk (od czasu założenia bloga)