"Angielski dla dzieci - zdanie po zdaniu" - książka z płytą dla dzieci i rodziców uczących w domu + niespodzianka

Jakiś czas temu pytałam się Was na moim Instagramie, którą z książek do nauki angielskiego dla młodszych dzieci (rodziców z dziećmi) wziąć na warsztat. Prosiliście mnie o "Angielski dla dzieci - zdanie po zdaniu", więc dziś możecie się zapoznać z tą (moim skromnym zdaniem) wartościową pozycją.

Na wstępie chciałam wyjaśnić koleje losu tego wpisu. Rok temu dostałam od męża na imieniny "Hiszpańską gramatykę inaczej" z wydawnictwa Preston Publishing. To był desperacki krok w ratowaniu mojego hiszpańskiego ;).

IMG_6716

Rymowanki pomagające zapamiętać zawiłości gramatyki.

IMG_6717

Wszystko łopatologicznie wytłumaczone.

IMG_6718

IMG_6719

Książka jest absolutnie fantastyczna - do tego stopnia, że napisałam do wydawnictwa prośbę o udostępnienie książek do nauki angielskiego dla rodziców i dzieci wspólnie przyswajających ten język. Sama pewnie bym po nie nie sięgnęła, gdyż mówiąc nieskromnie, przy moim CPE (Certificate of Proficiency in English), nie są mi one zwyczajnie potrzebne.

Tyle, że założeniem bloga jest promowanie nauczania angielskiego, niezależnie od poziomu jaki reprezentuje rodzic. Z tego powodu możecie się w najbliższych miesiącach spodziewać więcej wpisów z literaturą wspomagającą dla początkujących/średniozaawansowanych znawców angielskiego.

Piszę o tym, żebyście mieli świadomość tego, że sama wyszłam z inicjatywą współpracy do wydawnictwa, które uważam za sprawdzone i trzymające poziom. Dodatkowo, w porozumieniu z wydawnictwem, mam dla was niespodziankę!

Niespodzianka!


Rabat 15% na książki wydawnictwa Preston Publishing!

Kod rabatowy: koniecjezyka15
Kod działa do końca roku, t.j. do 31.12.2019 23:59.

Jest to rabat 15% od wartości całego zamówienia. Promocja nie dotyczy zestawów oraz e-booków, rabaty nie łączą się. Kod należy wpisać w koszyku, podczas składania zamówienia na www.PrestonPublishing.pl


Zdanie po zdaniu - czyli jakim głosem mówią Cheerfy i Grumpy?

Opowiem w telegraficznym skrócie - książka jest podzielona na 32 działy tematyczne obejmujące podstawowe zagadnienia, jakie spotyka się w życiu codziennym. Zgodna jest z materiałem dydaktycznym klas 1-3 szkoły podstawowej (zakres leksykalny i gramatyczny).

IMG_6721

Bohaterami jest dwójka dzieci, które dyskutują ze sobą. Ich głosy (podłożone przez native speakerów) usłyszymy na płycie dołączonej do książki.

IMG_6722

Każde angielskie zdanie w książce jest nagrane na płycie - mowa jest powolna i wyraźna - na tyle skłaniająca do powtarzania, że mój dwulatek, który zmagał się swego czasu z ORM, ochoczo powtarzał po dzieciach.

IMG_6723

U góry każdej strony jest mały słownik obrazkowy.

IMG_6724

W ramkach wytłumaczone są niuanse gramatyczne i zwroty warte zapamiętania.

IMG_6725

Jest trochę zadań do wykonania, głównie opierają się one na umiejętności dopowiedzienia brakujących kwestii.

IMG_6726

Bardzo podoba mi się w tej książce dialogowa forma przekazywania materiału - tego typu "gotowce" ułatwiają szybkie przeskoczenie do aktywnego korzystania z języka obcego.

IMG_6727

Jeszcze raz polecam książkę i przypominam o RABACIE - kod powyżej.

Zobaczcie co jeszcze Was czeka - jeśli chcecie mieć wpływ na to, co następne trafi na warsztat, piszcie proszę w komentarzach.

Podoba Ci się to co robię? Chcesz być na bieżąco? Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, to zapraszam do polubienia mojej strony na Facebooku

Author image
Spiritus movens mamtonakoncujezyka.pl, posiadaczka dwójki dzieci i trzech par rąk (od czasu założenia bloga)